Často kladené dotazy / FAQ


Zde najdete nejčastěji kladené dotazy a odpovědi na ně. Pokud máte další otázky, využijte formulář níže.
Funguje penoplastika? Opravdu můžu očekávat prodloužení penisu?
Penoplastika je jediným funkčním způsobem, jak můžete svůj penis efektivně zvětšit. Očekávat lze prodloužení penisu o 1-4 cm.
Co určuje to, o kolik se penis prodlouží?
Konečnou délku prodloužení penisu určuje zejména délka úponů, které budou během operace přerušeny. Z tohoto důvodu vám žádný plastický chirurg předem nemůže říci, o kolik se u vás penis přesně prodlouží.
Jak velmi penoplastika bolí?
Operace se provádí v celkové anestézii. Bolestivá tedy může být po probuzení z narkózy, nebývá tomu ale tak. Operační rána je sice hluboká, ale velmi malá. Zůstane po ní jizva dlouhá asi 3 cm.
Je hojení po penoplastice bezproblémové?
Ve velké většině případů ano, nicméně rána se samozřejmě vždy může hojit také per secundam (hojení rány „napodruhé“, po zkomplikování původního hojení infekcí). Po penoplastice se často vyskytují hematomy a modřiny na penisu a v jeho okolí. To je ale normální reakce na zákrok. V této fázi mohou pomoci studené obklady.
Jaká jsou omezení po penoplastice?
Pokud chcete podstoupit penoplastiku, pak se musíte připravit na to, že v prvních 14 dnech je potřebné dodržovat klidový režim a pracovní neschopnost. Co se týče sexuálního života nebo masturbace, vše se do starých kolejí vrátí po 4-6 týdnech. Sportovat lze také až po měsíci od operace, výjimkou je kvůli riziku infekce plavání (nejdříve po 2 měsících).


Nenašli jste zde odpověď na vaši otázku? Neváhejte se zeptat.


Formulář na dotazy

Na otázku vám odpoví některý z našich lékařů. Odpověď dostanete emailem a pokud se bude jednat o častěji pokládaný dotaz, otázku s odpovědí přidáme k ostatním na této stránce. Děkujeme že se ptáte.